Angelina Topić, Foto: BEAUTIFUL SPORTS/Olaf Rellisch / imago sportfotodienst / Profimedia

zlatna medalja

Bravo!

Objavljeno: 01:00h

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je zlatnu medalju na juniorskom Svetskom prvenstvu u Peruu u disciplini skok uvis.

Topićeva je takmičenje u finalu počela od druge serije i bez mnogo muka preskočila 180. U trećoj seriji visinu od 184 odličnim skokom je lako savladala.

Bez ikakvih problema, iz prvog pokušaja Angelina preskače 187 u četvrtoj seriji i zauzima prvu poziciju.

Peta serija i 189 doneli su našoj atletičarki probleme - prvi pokušaj je bio neuspešan, kao i drugi - te je ona završila na drugom mestu na listi. Kako je takmičarka iz Australije iz prve preskočila zadatu visinu, a Topićevoj je to uspelo iz trećeg puta, ona je ostala na drugoj poziciji.

Angelina Topić
Angelina Topićfoto: Li Ming / Xinhua News / Profimedia

Usledila je šesta serija i 191 - a ostale su tri takmičarke, a Angelina je medalju imala u džepu. Ostalo je još da se vidi kog će sjaja ona biti. Srpska atletičarka iz prvog pokušaja preskače 191, a takmičarke iz Estonije i Australije obaraju letvicu sva tri puta.

Podsetimo, u Peruu od 27. do 31. avgusta traje Svetsko prvenstvo za atletičare do 20 godina, a reprezentaciju Srbije predstavlja 13 juniorki i četiri juniora.